Noclegi na wakacje – gdzie ?

gubalowka

Zakopane od lat jest jednym z najczęściej odwiedzanych kurortów w kraju. Miejscowość leżąca w Tatrach przyciąga mnóstwo turystów, którzy wybierają się na krótkie wypady, lub też poszukują noclegów w Zakopanem, żeby móc zobaczyć możliwie najwięcej zakopiańskich atrakcji. Dlaczego warto przyjechać do stolicy Tatr?

Najciekawsze atrakcje w Zakopanem

Wybierając się na urlop w Zakopanem trzeba wybrać się nad Morskie Oko, czyli największe, a jednocześnie najbardziej popularne jezioro w Tatrach. Wyprawa przypadnie do gustu każdemu kto uwielbia oglądać malownicze krajobrazy, gdyż w czasie wycieczki nad Morskie Oko tych na pewno nie braknie. Przechadzka na pewno przypadnie do gustu osobom lubiącym długo chodzić, gdyż droga nad Morskie Oko liczy około 8 km.

W miejscowości znajdują się również muzea poświęcone ważnym osobom związanym z miejscowością, na przykład Muzeum Stylu Zakopiańskiego poświęcone Witkacemu, Harenda, czy Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Dzieci z pewnością ucieszy wizyta w Muzeum Figur Woskowych.

Do Zakopanego warto przyjechać w okresie zimowym – każdego roku odbywają się tam zawody w skokach narciarskich. Narzekać na nudę nie będą też ludzie, którzy chcą nie tylko oglądać ale także trenować sporty zimowe. W kurorcie są świetne przygotowane stoki dla narciarzy o różnym poziomie trudności, nie brakuje tam też lodowisk.

Zakopane to kurort, w którym znajdują się liczne kwatery. Ludzie decydujący się na urlop w tym miejscu mogą zdecydować się na różne rodzaje kwater, jak choćby hotele, pensjonaty, domki z drewna czy tradycyjne kwatery prywatne. Co istotne noclegi Zakopane można znaleźć w licznych punktach miejscowości, dzięki czemu każdy znajdzie miejsce dopasowane do indywidualnych potrzeb niezależnie od tego czy chce nocować w sercu Zakopanego, czy też na jego obrzeżach.

Zobacz również: noclegi Władysławowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *