The Sims – zjawisko gry

Wszyscy,którzy są wielbicielamiróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościądobrze zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta legendarnajuż gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotniebo gra miała być programemsłużącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą popularną oraz cenioną,wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeślimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to skomplikowane,w następstwie tego, iż gra ta nieraz honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejpopularnej gry pozostaławydana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra taprzenigdy tak ściśle mówiąc nie miała jasno i dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużozadań, rozpocząwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywaniesłychanie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta takw rzeczywistości może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńskonstruowanym przez siebie postaciom(osobiście jesteśmy w stanie nadawać im imiona,wybierać kolor skóry czy odcień włosów). Ważnejest w następstwie tego to,żeby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i nawypoczynek czy na jedzeniepojedynczych posiłków.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychczynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,niemniej jednak naturalniemożemy wprowadzić do gryabsolutnieinnowacyjnych Simów, raz jeszcze przez siebiewykreowanych.Gra „The Sims”, jak i jej następne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest onaalbowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcioraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręniezwykleatrakcyjną i wciągającą. Wszystkietworzone przez graczy postacie są więc trójwymiarowymiobiektami – przetestuj też SimCityBuildItCheats.

Motyw niekończącej się grykomputerowej był do tej pory stosowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła takogromnej popularności. „The Sims”jest w związku z tym pierwszączęścią serii, która odniosła spektakularnypowodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *